Bezpłatne porady prawne

2013-12-05 13:00

5 grudnia w godzinach od 13:00 do 17:00 Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza mieszkańców miasta i gminy Olkusz do skorzystania z bezpłatnej porady prawnej lub obywatelskiej. Prawnicy udzielają informacji i porad prawnych i obywatelskich w sposób rzetelny, poufny, bezstronny, z zachowaniem aktualności informacji.

 

Centrum udziela bezpłatnej pomocy prawnej każdej osobie, która będąc z ciężkiej sytuacji życiowej, nie jest w stanie rozwiązać swoich problemów w zakresie prawnym, a sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z odpłatnej pomocy.

Z usług Mobilnego Centrum może skorzystać każdy, kto zamieszkuje na terenie Miasta i Gminy Olkusz, nie prowadzi działalności gospodarczej oraz nie posiada środków finansowych na korzystanie z płatnej pomocy prawnej.

Porady prawne i obywatelskie świadczone są BEZPŁATNE. Prawnik udziela porad z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, karnego i prawa pracy. Porady dotyczą także tematyki ubezpieczeń społecznych, zasiłków, spraw mieszkaniowych, zadłużeń, niepełnosprawności i wielu innych. W ramach porad prawnik może pomóc przygotować pismo lub wypełnić formularz.

Mobilne Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich będzie stacjonować przy Urzędzie Miasta i Gminy w Olkusz, Rynek 1, w dniu 5 grudnia 2013, w godz. 13:00 do 17:00.

źródło: UMiG Olkusz

 

UMiG Olkusz