"Kręci mnie bepieczeństwo" - wizyta policjantki w Przedszkolu w Zedermanie

2017-05-10 07:11

Wczoraj (8 maja br.) policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu , st. sierż. Marika Guzik-Gajda gościła w przedszkolu w Zedermanie. Mundurowa rozmawiała z dziećmi  o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zawodzie policjanta. Spotkanie z przedszkolakami odbyło się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo”.

W czasie wizyty policjantki w przedszkolu, dzieci wysłuchały wielu cennych porad dotyczących bezpieczeństwa m.in. jak poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jak korzystać z przejść dla pieszych i chodników. Policjantka rozmawiała o sposobach unikania zagrożeń i o zachowaniach w kontakcie z osobą nieznajomą. Przypomniała o ważnych numerach alarmowych i sytuacjach w jakich należy z nich korzystać.

Spotkanie z przedszkolakami cieszyło się dużym zainteresowaniem o czym świadczyły niekończące się pytania maluchów. Wielu z nich deklarowało, że w przyszłości wstąpi w szeregi policji.

Wizyta u maluchów zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem a każde dziecko otrzymało  dyplom z odbitkami własnych linii papilarnych.

źródło: policja.gov.pl