Miejsko-Gminne Zawody Strażackie - Zederman 2013

2013-06-09 14:00

Zarząd Miejsko Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej  w Olkuszu oraz Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Zedermanie zapraszają na rywalizację w corocznych Miejsko-Gminnych Zawodach Strażackich, które odbędą się w niedzielę, 9 czerwca br. W rywalizacji sportowo-pożarniczej przystąpią druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Olkusz.

Jednostki rywalizację na boisku sportowym przy remizie OSP w Zedermanie rozpoczną o godz. 10:00. Godzinę wcześniej odbędzie się zbiórka wszystkich zgłoszonych pododdziałów z terenu gminy Olkusz. Po rywalizacji ok. godz. 13:00 będzie oficjalne ogłoszenie wyników zawodów oraz wręczenie nagród zawodnikom. Tuz po tej ceremonii będzie następna, tym razem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie, którym będą wręczone nagrody za udział w konkursie rysunkowym na temat straży pożarnej.  
Ok. godz. 14:00 zawodowi strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Olkusza wystąpią w pokazie ratowniczo-gaśniczym.


Po pokazie impreza przeniesie się na plac przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zedermanie gdzie wystąpi zespół Folklorystyczno-Śpiewaczy „Pomorzany”. Biesiada z zespołem potrwa do godz. 15:30, wówczas na parkiet wyjdą dzieci, uczestnicząc w zabawie tanecznej. Dla nieco starszych zabawa z udziałem zespołu „Mobile” rozpocznie się ok. godz. 18:00. Dla wszystkich chętnych podczas imprezy dostępny będzie bufet, gdzie będzie można posilić się smakołykami z grilla, schłodzić lanym piwkiem, czy skosztować darmową grochówkę strażacką. Nie zabraknie również innych ciekawych atrakcji. Nie zapomnijmy o dopingu dla naszych strażaków!

 

PROGRAM ZAWODÓW:

(boisko sportowe)
9.00 - Zbiórka pododdziałów
10.00 - Zawody pożarnicze Jednostek OSP z Gminy Olkusz
13.00 - Ogłoszenie wyników i wręczenie naród
13:30- Prezentacja prac i rozstrzygnięcie konkursu rysunkowego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zedermanie, wręczenie nagród
14:00 - Pokaz ratowniczo-gaśniczy Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu

 

(plac przy Remizie Strażackiej)
14:30 - Biesiada z zespołem Folklorystyczno-Śpiewaczym „POMORZANY”
15.30 - Zabawa taneczna dla dzieci
18:00 -  Zabawa taneczna – Gra zespół "Mobile"

Więcej na stronie OSP Zederman:

 

Plakat z zawodów: