Tabliczki do kontroli

2017-04-20 19:15

 

W Olkuszu wkrótce rozpoczną się kontrole prawidłowego oznakowania budynków mieszkalnych. Miejscy strażnicy sprawdzą, czy na domach i blokach widnieją stosowne tabliczki z numerem i nazwą ulicy lub miejscowości.

Olkuski magistrat przypomina, że tablica z numerem powinna być umieszczona w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. Jeśli nieruchomość jest położona w głębi posesji, tabliczkę umieszcza się także na ogrodzeniu. Warto pamiętać, że obok numeru budynku powinna się tam znaleźć również nazwa ulicy lub placu, ewentualnie miejscowości (gdy nie ma tam ulic). Za prawidłowe oznakowanie odpowiada właściciel lub administrator nieruchomości.

Strażnicy będą sprawdzać, czy mieszkańcy wywiązują się z tego obowiązku. – Naszym zadaniem nie jest karanie mandatami, ale uświadamianie ludziom, że właściwe oznakowanie nieruchomości jest bardzo ważne. Przede wszystkim pozwala szybciej dotrzeć pod prawidłowy adres służbom ratowniczym – mówi komendant Straży Miejskiej w Olkuszu Marek Lasek.

Jeśli na kontrolowanej nieruchomości nie będzie tabliczki, wówczas strażnicy dadzą właścicielowi czas na jej zamontowanie. W umówionym terminie ponownie sprawdzą daną nieruchomość. Gdy właściciel nie wywiąże się ze swojego obowiązku, wówczas może zostać ukarany mandatem wysokości do 250 złotych.

źródło: Przegląd Olkuski