ZAPAL się do WOLONTARIATU z OSP Zederman

2013-12-05 15:00

5 grudnia 2013 roku druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zedermana wspólnie ze Stowarzyszeniem Dobroczynnym „Res Sacra Miser” uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pod hasłem „Zapal się do wolontariatu!”

Wolontariusze to anonimowi ludzie, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas innym, dzieląc się sobą, swoim doświadczeniem i uśmiechem. 5 grudnia obchodzili swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W ramach tych obchodów strażacy z OSP Zederman przy centrum handlowym w Olkuszu wspólnie z wolontariuszami przybliżali mieszkańcom idee bezinteresownej pomocy rozdając balony i ulotki informacyjne.

Strażacy z Zedermana udostępnili swój wóz strażacki, który był w tym dniu mobilną reklamą akcji. Samochód był przystrojony banerem reklamowym związanym z akcją, wzbudzając niemałą ciekawość.

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pod hasłem „Zapal się do wolontariatu!” organizowane były w tym roku w 4 miejscach naszego województwa – w Krakowie, Nowym Sączu, Olkuszu i w Brzeszczach, w ramach projektu „Wolontariat ma sens!” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Zobacz więcej na stronie OSP.Zederman.pl