BIESIADA w Zedermanie

2014-05-31 15:00

31 maja (sobota) br w naszym sołectwie szykuje się wspaniała impreza pt. "BIESIADA W ZEDERMANIE" na którą zapraszają Sołtys Zedermana wraz z Radą Sołecką, Ochotnicza Straż Pożarna z Zedermana oraz zedermańskie Koło Gospodyń Wiejskich.


Już na początku imprezy czeka nas podniosła uroczystość. Ksiądz Administrator Grzegorz Walczak z Parafii pw. Najświętszego Zbawiciela z Przegini poświęci altanę, która została wybudowana tuż obok remizy OSP ze środków własnych oraz współfinansowana  ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich "Europa inwestująca w obszary wiejskie". Inwestycja,  która będzie służyć mieszkańcom naszej miejscowości została postawiona głównie dzięki staraniom Pani Sołtys Małgorzaty Postołek, która zabiegała o środki, projekty, wnioski itp. Podziękowanie za trud włożony w postawieniu altany należą się również strażakom-ochotnikom z OSP Zederman, którzy w czynie społecznym pomagali przy budowie.


Uroczyste rozpoczęcie "Biesiady" przewidziano na godz 16:30, a dziesięć minut później swoim występem uświetni Koło Gospodyń Wiejskich z Zedermana, prezentując wiejskie przyśpiewki w kolorowych strojach krakowskich. Tuż po występie, ok. 17:15 zaprezentuje się Koło Gospodyń Wiejskich z sąsiedniej Przegini. O 17:30 dla najmłodszych rozpoczną się konkursy i zabawy, które zakończą się dyskoteką (godz. 18:00). Gdy dzieci już poszaleją na parkiet od godz. 19:00 będą mogli wejść nieco starsi, rozpoczynając przy muzyce na żywo zespołu "Reflex" zabawę taneczną!


Oprócz konkursów i zabaw dla dzieci, przygotowano również szereg atrakcji. Będzie można poszaleć w dmuchanym zamku i pozjeżdżać na zjeżdżalni, zrobić pamiątkowe zdjęcia z przebierańcami, pomalować sobie twarz na wymarzony wzór. Nie lada atrakcją będzie Turniej konsolowy, który zorganizuje w swoim namiocie firma "GIGA Internet" ze Skały. Już od 15:00 będzie można zaprezentować swoje umiejętności w grach komputerowych na konsolę.  Wielbiciele piłki nożnej zagrają w "FIFA", a dla miłośników wyścigów samochodowych przygotowano grę "NEED for SPEED". Dla zwycięzców poszczególnych turniejów przewidziano atrakcyjne nagrody, wręczone uroczyście podczas "Biesiady". Starsi oprócz wspaniałej zabawy przy muzyce na żywo będą mogli posilić się pysznym jadłem z grilla i schłodzić smacznym piwkiem.