FIT-PARK na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zedermanie

2018-07-25 18:42

Stowarzyszenie REALNE MARZENIA - wspólnie z Klubem Sportowym "Błysk" Zederman oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Zedermanie wybuduje FIT-PARK na terenie OSP.

Wspólnie chcemy zadbać o zdrowie i kulturę fizyczną wszystkich mieszkańców Zedermana i okolicznych wsi. Aby wypromować nasz FIT- PARK zorganizujemy FIT – PIKNIK, w ramach którego przygotujemy m.in.: pokaz ćwiczeń na street workout i na urządzeniach siłowni pod chmurką. Każdy uczestnik pikniku będzie miał dodatkowo możliwość spotkania z trenerem personalnym oraz z dietetykiem. Celem pikniku będzie również promocja zdrowego odżywiania. Będzie można skosztować zdrowych przekąsek. W organizację Pikniku zaangażowane zostaną lokalne organizacje promujące zdrowy styl życia. Ponadto zorganizowane zostaną cykliczne zajęcia fitness . Będą one się odbywały dwa razy w tygodniu, zaczniemy od września 2018 r. Planujemy dwie grupy:
- Aktywne 50+
- Rodzic + ( rodzic + dziecko)

W dzisiejszych czasach bardzo duży nacisk kładzie się na potrzebę kształtowania zdrowych nawyków bezpiecznego podejmowania aktywności sportowej przez całe rodziny. My też wyznaczyliśmy sobie taki cel. Zdrowy tryb życia jest jedną z form profilaktyki w chorobach nowotworowych, układu oddechowego i układu krążenia, dlatego chcemy go promować.
Nasz FIT-PARK będzie ośrodkiem, promującym aktywny, zdrowy i sportowy tryb życia. Wszystkie osoby korzystające z parku będą małymi kroczkami wdrażać się do systematycznego stosowania ćwiczeń podnoszących tężyznę fizyczną.
Teren, którym dysponujemy to miejsce ogrodzone, dzięki czemu bezpiecznie będzie można spędzać czas całymi rodzinami. Dodatkowo obok mamy powierzchnię asfaltową, na której można pojeździć na rowerze, rolkach czy deskorolce. Jest też altana, w której można wygodnie odpocząć. Nasz FIT – PARK stanie się miejscem spotkań całych pokoleń; dzieci bezpiecznie pobawią się na placu zabaw a rodzice poćwiczą na urządzeniach. Młodzież będzie miała bezpieczne miejsce spotkań towarzyskich, będą mogli poćwiczyć na urządzeniach, pojeździć na rolkach czy deskorolce. W ten sposób całe rodziny; dzieci, rodzice, dziadkowie, będą bezpiecznie i aktywnie spędzać czas wolny.

GŁOSOWANIE NA STRONIE:
POMOC TO MOC