Strzelanina pod remizą w Zedermanie

2014-05-13 14:37

Goście imprezy osiemnastkowej, która odbyła się w remizie w Zedermanie w ostatni weekend zapamiętają ją na długo. Przed remizą doszło do kłótni między dwoma mężczyznami. Jeden z nich, któremu najwyraźniej skończyły się argumenty, wyjął broń i oddał strzał w kierunku swojego adwersarza. Na szczęście pokrzywdzony doznał jedynie obrażeń skóry i jego życiu nic nie zagraża. Sprawca odpowie najprawdopodobniej przed sądem za swój czyn i będzie musiał wyjaśnić, skąd miał broń. Wszystko wskazuje na to, że nie miał na nią pozwolenia.

 

- W nocy, z soboty na niedzielę, (10/11 maja 2014 r.), około 2:30 nad ranem w Zedermanie patrol policji zatrzymał 22-letniego nietrzeźwego olkuszanina, który oddał strzał z broni palnej gazowej Walther P22 w kierunku uczestnika imprezy. Do zdarzenia doszło podczas osiemnastki, która odbywała się w tamtejszej remizie. Przed budynkiem remizy doszło do awantury między zatrzymanym a pokrzywdzonym. W pewnym momencie 22-latek wyjął broń i oddał strzał w kierunku 24-letniego mieszkańca Zimnodołu, który oddalił się z miejsca. Patrol odnalazł pokrzywdzonego i wezwał pogotowie ratunkowe. Mężczyzna doznał rozcięcia skóry nad lewym okiem. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz to, skąd mężczyzna posiadał broń – wyjaśnia nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Zatrzymany aktualnie przebywa w policyjnym areszcie i wkrótce usłyszy zarzuty. Postępowanie prowadzi olkuska Prokuratura Rejonowa. 22-latek przed sądem będzie musiał odpowiedzieć za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Za występek grozi mu nawet kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

źródło: Przegląd Olkuski