Wybory 2014 - Kto z Zedermana?

2014-11-08 22:08

Lokalne dylematy

 

Z liczącego ponad 1300 mieszkańców Zedermana uprawnionych jest ok. 1145 osób (ostatnie wybory do Parlamentu – dane PKW). Z Okręgu 21 (Kogutek, Zederman, Zawada) o mandat do Rady Miejskiej ubiega się czworo kandydatów i aż troje pochodzi z Zedermana.  Nie lada dylemat mają mieszkańcy małego sołectwa, którzy muszą tak podzielić głosy, aby mieć swojego reprezentanta w Radzie.

Może być również tak, że żaden z nich nie będzie miał wystarczającej liczby głosów, lub zwycięży „ten czwarty” z innego sołectwa („gdzie się trzech bije, tam czwarty korzysta”). Poniżej przedstawiamy kandydatów- mieszkańców sołectwa Zederman, którzy ubiegają się o mandat w Radzie Miasta Olkusza.
 

Z miejsca 1 startuje Zbigniew Stach, lat 40, zgłoszony przez KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ (lista nr 3). Pana Zbigniewa nie trzeba przedstawiać, szczególnie miłośnikom lokalnego klubu piłkarskiego. Jest prężnie działającym prezesem LKS Błysk Zederman. Poza tym członkiem Zarządu Stowarzyszenia Zederman oraz członkiem Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność. Pracuje w ZGH Bolesław Bukowno.

 

Miejsce 3 na liście zajmuje Jerzy Stach, lat 49, zgłoszony przez KWW ROMAN PIAŚNIK-WYBIERZMY ZMIANY - (lista nr 16). Żonaty, ojciec dwóch synów, były pracownik OPB i  OFNE Olkusz. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą.

 

Na miejscu 4 startuje obecna sołtys Zedermana Małgorzata Postołek, zgłoszona przez KWW SAMORZĄD ODNOWA (lista nr 17). Ma 33 lata, jest mężatką, ma jedno dziecko. Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne (WSZMiJO w Katowicach, UE w Krakowie). Sołtys Zedermana od 2011 roku, członek LGD. Zaangażowana w życie swojego sołectwa dla którego pozyskała znaczne środki finansowe z funduszy UE. Obecnie pracuje w Biurze Powiatowym ARiMR w Olkuszu na stanowisku specjalista.