Zniżki dla seniorów - KARTA SENIORA

2016-06-15 16:40

Nasi seniorzy mogą już zgłaszać się po uprawniające do wielu zniżek Karty Seniora. Gmina Olkusz przystąpiła do programu Ogólnopolska Karta Seniora, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 60 rok życia i przystąpią do programu, otrzymają bezpłatne i bezterminowe karty honorowane w przeszło 300 miejscach w całym kraju. Program lojalnościowy to również wyjście naprzeciw olkuskim przedsiębiorcom. Uczestnictwo Gminy Olkusz w tym programie to wynik porozumienia pomiędzy burmistrzem Olkusza Romanem Piaśnikiem oraz prezesem Stowarzyszenia Manko - Łukaszem Salwarowskim. Wzajemna współpraca jest efektem starań olkuskiej Gminnej Rady Seniorów, która powstała pod koniec ubiegłego roku. Przystąpienie do programu OKS gwarantuje olkuskim seniorom możliwość wydawania lokalnej mutacji „Głosu seniora” – gazety sprofilowanej na czytelnika w dojrzałym wieku, z uwzględnieniem miejscowej problematyki.

Karta Seniora

- Bliski kontakt z mieszkańcami jest niezwykle istotny w kontekście działania każdego samorządu. Gwarantuje odpowiednią reakcję na faktyczne potrzeby konkretnych grup społecznych oraz przyczynia się do rozwijania postaw obywatelskich. Seniorzy są niezwykle ważnym partnerem, ponieważ ich bogate doświadczenie zawodowe i życiowe, przy jednoczesnej woli bycia aktywnym i pomocnym, są atutami, które ja dostrzegam i doceniam. Gminna Rada Seniorów i Karta Seniora to część wielu działań, jakie są i w najbliższej przyszłości będą podejmowane, aby głos seniorów był wysłuchany, a działalność widoczna   – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz miasta.

Karta Seniora

Akces Olkusza do tej ogólnopolskiej inicjatywy jest z korzyścią nie tylko dla seniorów, ale również dla lokalnych przedsiębiorców. Program ten zachęca bowiem osoby starsze do korzystania z usług miejscowych firm, które zdobywają lojalnych klientów. Lista miejsc w całej Polsce, gdzie można korzystać ze zniżek obecnie wynosi 300 firm i ciągle się zwiększa. Znalazły się na niej pierwsze cztery olkuskie instytucje i firmy, które gwarantują zniżki dla seniorów posiadających kartę – Klub Fryzjersko-Kosmetyczny NOVY, OSMA Sp. z o.o., sklep „Kwadrat” oraz Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Niebawem dołączą kolejne.

Karta Seniora

- Przystąpienie do tego programu to wyjście naprzeciw oczekiwaniom sporej grupy mieszkańców, którzy dzięki zniżkom mogą zaoszczędzić pieniądze. Wśród partnerów projektu jest dużo firm prozdrowotnych, ale również sklepów, lokali gastronomicznych i usługowych. Chciałbym zachęcić miejscowych przedsiębiorców do przystępowania do tego programu, a naszych seniorów do odbierania bezpłatnych kart - mówi Ryszard Ryza, przewodniczący Gminnej Rady Seniorów.

Projekt Ogólnopolska Karta Seniora realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Zdrowia. Do programu przystąpiło już 43 tys. seniorów z całego kraju. Olkusz jest dwudziestym miastem w Polsce, które ma swoją lokalną wersję tej karty.

Karta Seniora

Kartę Seniora w Olkuszu można uzyskać w następujących punktach:

  • Stowarzyszenie na Rzecz Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej „Wszyscy dla Wszystkich” w Olkuszu – Klub „Przyjaźń”, Olkusz, ul. Legionów Polskich 14 od poniedziałku do piątku w godzinach 15.oo – 20.oo,
  • W trakcie dyżurów członków Gminnej Rady Seniorów w Olkuszu, w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu, pok. 235 (I piętro), Olkusz, ul. Rynek 1, od poniedziałku do czwartku w godzinach 12.oo – 14.oo,
  • Uniwersytet III Wieku, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Olkusz, ul. Fr. Nullo 29, w dniu 16 i 23 czerwca 2016 r. w godzinach 16.oo – 17.oo,
  • Szkoła Podstawowa Nr 10 w Olkuszu, Olkusz, ul. Żeromskiego 1, I piętro Klub Seniora „Radość”, w każdy wtorek w godzinach 15.30 – 18.oo,
  • Fundacja „Nowa”, Klub „Kubuś”, Olkusz, ul. Batalionów Chłopskich 2, od poniedziałku do piątku w godzinach 16.oo – 20.oo.

źródło umig.olkusz.pl